دسته‌بندی نشده

انواع چوب و کاربرد های آن در صنعت مبل

بطور کلی چوب هایی که در صنعت مبلمان و محصولات مرتبط با این صنعت مورد استفاده قرار میگیرد چند نوع هستند، چوب روس، چوب راش، چوب درخت صنوبر یا همان چوب ایرانی و به نام چوب سفید نیز شناخته میشود این نوع چوب ها پرمصرف ترین در بخش مبلمان میباشد، با این حال در مواردی چوب های بمانند چوب درخت گردو و بلوط و … نیز در این صنعت استفاده میشود.

چوب روس (کاج سیبری)

چوب روس یا درخت کاج روسی به نوعی پرمصرف ترین نوع چوب در صنعت مبلمان است. این درخت برای اولین بار در شرق روسیه کشف شد و تراکم پوششی بالایی را در شرق روسیه و منطقه سیبری دارد و همچنین در بخش هایی از کشور های چین ژاپن و کره رشد میکند.
درخت کاج روسی از نظر پوست با سایر گونه های کاج متفاوت است در شاخه های جوان کاج ها تیره تر هستند و در تنه های قدیمی به رنگ خاکستری تیره است و در زیر لایه سطحی پوست میتوانید مناطقی از پوست قهوه ای با رنگ مایل به بنفش را مشاهده کنید. این درخت از تا سن ۳۰۰-۳۵۰ سالگی میتوانید تا نزدیک به ۳۰ متر رشد داشته باشد. حداکثر قطر تنه درخت تا ۹۰ سانتی متر می رسد شاخ و برگ ها از ارتفاع ۸-۱۰ متری شروع می شود و تا نوک درخت ادامه دارد.

درخت کاج سیبری در خاک سنگی رشد بهتری دارد و به همین جهت در دامنه های شمالی و تپه های ساحلی مکررا مشاهده میشود. این درخت با سایر درختان مانند صنوبر، بلوط، درختان لیمو همزیستی دارد اما خاک باتلاقی و با رطوبت بالا را تحمل نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *