دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید مبل

مبل، نیمکت، صندلی، کاناپه، هر اسمی که برایش بگذارید. یک اصل جدایی ناپذیر از اتاق نشیمن شماست که در آنجا استراحت و آرامش دارید.

مدل های مبل

مدل و سبک مبل یکی از مهمترین نکات مورد توجه در مورد مبل است.
فقط به این فکر نکنید که چه مدل مبلی مورد علاقه شما است، طرح اتاق و ابعاد فضای موجود را هم در نظر داشته باشید.
برای مشاهده انواع مبلمان روی (مبل سومریا) کلیک کنید.

تصویر چند مدل مبل

پارچه مبلی

چه از پارچه کتان با ظاهری آرام استفاده کنید و چه از چرم ظریف و نرم درنهایت این پارچه است که به اتاق شما رنگ و بوی دلنشین میدهد. به عالوه بر اساس تجربه ما انتخاب نوع پارچه در دوام مبل شما بسیار اهمیت دارد.

در ادامه به چند مورد از مزایا و معایب اصلی پارچه مبلی بصورت مختصر میپردازیم.

پارچه های ترکیبی پشم و پنبه

مزایا
گستردگی رنگ و الگو در انتخاب
ایجاد احساس راحتی و نرمی در استفاده
تمیز کردن راحت
این نوع پارچه ها فوق العاده با دوام هستند. در نظرسنجی های شرکت مبل سومریا ۱۲۰۰ نفر از مشتریان که طی ۱۵ سال گذشته مبل خریده بوده اند، تقریبا ۸۳ درصد از دارندگان مبل با پارچه پشمی گزارش داده اند که به مبل آن ها آسیبی وارد نشده است. ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی می تواند بهترین نتیجه پارچه را در نتیجه داشته باشد. برای مثال، پشم به طور طبیعی گرم است و افزودن پلی استر می تواند به حفظ شکل ان کمک کنید.

معایب
پارچه های ترکیبی پشم و پلی استر به خصوص آن هایی که پشمی هستند، مستعد پرز دادن هستند بنابراین برای حفظ ظاهر نیاز به توجه در نگهداری دارند.

چرم

مزایا
چرم زیبایی خود را حفظ میکند و با گذشت زمان جلوه بهتری پیدا میکند. و در طول عمر نرم تر شده و لک ها و خط و خش به جلوه زیبا آن می افزاید.
بسیار با دوام بوده و به راحتی تمیز میشود.

معایب
یک عیب اصلی چرم در قیمت آن است که گرانتر نسبت به بقیه پارچه ها هست
چرم در تابستان خنک و در تابستان گرم و چسبنده می باشد.

پارچه با مواد مصنوعی


یک جایگزین ضعیف تر نسبت به پارچه مبلی های گفته شده وجود دارد این نوع از پارچه ها اغلب با دوام و شرایط نگهداری آسان تری هستند. که عبارتند از
میکروفیبر: به دلیل الیاف محکم در هم تنیده شده این نوع پارچه ها خاصیت ویژه لکه ها و حفظ نگ خوبی دارد.
پلی استر: مانند میکروفیبر ها پارچه های پلی استری در برابر لکه ها دوام بالایی دارند اما نسبت به از سایر جهات به نسبت پارچه های میکروفیبر به نگهداری بیشتری نیاز دارند.
اولفین: این نوع پارچه به گونه ای طراحی شده است که مقاویت بالاتری در برابر ساییدگی داررد به نسبت پارچه های پلی استر.

این نوع پارچه های به نسبت پارچه های طبیعی مقرون به صرفه تر هستند
در برخی موارد پارچه ها با الیاف مصنوعی ممکن است دوام کمتری نسبت به پارچه های طبیعی داشته باشند.

پارچه های مخملی

مزایا
مبل ها با پارچه های مخملی از محبوبیت بالایی برخودار هستند. این نوع پارچه ها زیبایی خاص و چشم نوازی دارند.
پارچه های مخملی در لمس کردن بسیار نرم هستند و با کشیدن دست رنگ آن ها عمق پیدا میکند.

معایب
در طول زمان ممکن است این نوع پارچه های داری خطوط و سایه های طبیعی روی آن ایجاد شود.
کمی باید با احتیاط با این نوع پارچه برخورد شود، نسبتا پرز دهی بالایی دارد.

چرم مصنوعی

مزایا
یک جایگزین عالی و ارزان برای چرم واقعی چرم مصنوعی میباشد.

معایب
پارچه های چرم مصنوعی دوام چندانی ندارند.
مستعد ترک خوردن، پوسته پوسته شدن و سوراخ شدن میباشد.
طی چهارده سال گذشته و نظرسنجی که شرکت مبل سومریا از مشتریان مبل با پارچه چرم مصنوعی داشته است ۴۳ درصد از آن ها طی ۷ الی ۱۴ سال پس از خرید گزارش خرابی از این نوع پارچه را داده اند.

نوع مواد داخلی مبل و الیاف به کار رفته

این بخش گرچه از نظر ظاهری چنان اهمیتی ندارد اما یکی از مهمترین موالفه های یک مبل هست که حس لذت استفاده از مبل و راحتی را در زمان نشستن را حاصل می شود.
سه پکننده اصلی برای مبل که مورد استفاده است عبارتند از الیاف، فوم، پر که مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین ممکن است ترکیبی از دو یا همه این ها مورد استفاده قرار بگیرد.

پر کردن مخلوط

مبل هایی که حاوی ترکیبی از انواع مختلف پر کننده هستند محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

پر ها به خودی خود می توانند به هم بچسبند، بنابراین اغلب پر ها را با فوم مخلوط می کنند تا مبل نرمی برای فرو رفتن در آن ایجاد شود. از سوی دیگر، پر ها را می توان با الیاف ترکیب کرد تا کمی انعطاف پذیری بیشتر به کوسن ها بدهد.

پر

یک مبل پر از پر،‌طبیعی، لوکس و راحت، شما را به نشستن و فرو رفتن در آن دعوت می کند. پر ها ظاهری نرم تر و ساختاری کمتری نسبت به فوم دارند.
با این حال، این احساس غرق شدن قیمتی دارد: کوسن ها برای حفظ ظاهر گرد سخاوتمندانه و پشتیبانی نرم خود به چاق شدن و چرخاندن منظم نیاز دارند.

فیبر

پر کنننده های الیافی که از رشته های تو خالی پلی استر پر از هوا ساخته شده اند، هنگام نشستن فشرده می شوند و این احساس را ایجاد میکنند که مبل شما در پایان روز شا را در آغوش می گیرد.
مبل های الیافی حالتی نرم، آرام و ظاهری چاق دارند.
با این حال، برای حفظ ظاهر خود به کمی نگهداری نیاز دارند. پر کردن و چرخاندن بالشتک ها هر روز برای حفظ احساس پر مانند مهم است.

فوم

در بین تمام پر کننده ها، فوم محکم ترین تکیه گاه و ظاهر ساختار یافته تری را ایجاد می کند.
مبل های فومی حتی با استفاده مداوم شکل مناسب خود را حفظ می کنند و به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند، اگر چه چرخش گاهگاهی کوسن باعث می شود که مبل به طور یکنواخت پوشیده شود.

بسته به اینکه مبل خود را چقدر محکم می خواهید، می توانید چگالی فوم خود را انتخاب کنید. فوم با چگالی بالاتر سفت تر خواهد بود (و شکل خود را بهتر حفظ می کند)

تمام فوم های جدید در طول شش ماه اول استفاده حدود ۱۵ درصد از سختی خود را از دست می دهند . این بدان معنی است که یک مبل فوم ممکن است در ابتدا کمی سفت تر از زمانی که در فروشگاه امتحان می کردید احساس شود. انتظار داشته باشید که یک مبل فوم به مرور زمان کمی حجم خود را از دست بدهد.

نکات کلیدی خرید مبل

طراحی مبل شما با انتخاب مناسب برای فضای شما شروع می شود.

اگر اتاق نشیمن شما کوچک است، با یک مبل با پشتی کم با پاهای باریک و فاصله بین مبل و کف، تو هم فضا را ایجاد کنید. یک اشتباه رایج فشار دادن یک مبل بزرگ در فضایی است که برای آن خیلی کوچک است. اجازه دهید مبل شما با دادن اتاق مورد نیازش نفس بکشد.

اگر فضا مشکلی نیست، مبل های پشت بلند در اتاق هایی با سقف بلند عالی به نظر می رسند. مبل های مدولار اتاق های با پلان باز را افزایش می دهند و انعطاق پذیری را ارائه می دهند، بنابرای یک مبل ال گوشه ای با یک یا دو بخش قابل جابجایی در نظر بگیرید.

هنگامی که مب خود را آماده کردید، به خرید لوازم جانبی برای آرایش آن فکر کنید. برای الهام گرفتن از سبک مبل روی گالری کلیک کنید.

آیا قبل از خرید مبل باید ان را امتحان کنید؟

از آنجایی که بیشتر ما برای هر چیزی از خواربار تا تعطیلات به صورت آنلاین خرید می کنیم، ممکن است خرید مبل آنلاین نیز طبیعی به نظر برسد.
با این حال امتحان مبل خود در فروشگاه اغلب تنها راه واقعی برای دانستن راحت بودن آن است- و تنها راهی است که می توانید کیفیت ان را نیز قضاوت کنید.
اگر می توانید ایده خوبی است که مبل ها را در چندین مغازه امتحان کنید تا قیمت، کیفیت و راحتی را با هم مقایسه کنید. زمانی که صرف امتحان مبل های مختلف کنید، حتی طرح هایی که ممکن است به وضوح دوست نداشته باشید، زیرا ممکن است از چیز هایی که برایتان راحت است شگفت زده شوید.
اگر نمی توانید از فروشگاه دیدن کنید و مبل خود را قبل از خرید آن آزمایش کنید، مطمئن شوید که از مغازه ای با سیاست مرجوعی خرید میکنید که به مشا امکان می دهد در صورت نارضایتی مبل هنگام ورود، آن را بگردانید.

فروشگاه های مختلف سیاسیت های بازگشت متفاوتی دارند، بنابراین قبل از خرید این را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *